Tijd: 19:30 - 21:00
Als je veel last hebt van dissociatie kan het lastig zijn om uit te leggen wat je ervaart. Misschien sta je aan het begin van je zoektocht – of heb je al een heel proces doorgemaakt waarin je woorden hebt gevonden. In contact met andere lotgenoten vinden mensen vaak erkenning en begrip: iets dat niet vanzelfsprekend is.
In de lotgenotengroepen staat uitwisselen over elkaars ervaringen centraal. Er is ruimte voor onze overeenkomsten en verschillen. Je bent van harte welkom als je je herkent in de doelgroep: we vragen nooit naar een diagnose.
Thema: ‘Ik functioneer goed, ondanks mijn dissociatieve stoornis’.
Een dissociatieve stoornis en goed kunnen functioneren – of zelfs excelleren – sluiten elkaar niet uit. Op één of meer gebieden in je leven, zoals je werk, studie of met andere bezigheden gaat het heel goed. Misschien ondanks of zelfs soms dankzij dissociatie. De kloof tussen verschillende leefwerelden kan daardoor groot zijn. Het is ook één van de vooroordelen die we vaak horen: dat dissociatie altijd zicht- en merkbaar is. Of dat je daardoor bijvoorbeeld niet meer zou kunnen werken of studeren.
Wat betekent ‘goed functioneren’ voor jou? Wat betekent het voor je om te blijven functioneren zoals je nu doet?Datum: Woensdag 22 juli 2026, 19:30 – 21 uur (online via Teams)
Aanmelden: uiterlijk 19 juli, via het inschrijfformulier onderaan deze pagina.
Er zijn steeds minimaal 3 en maximaal 8 deelnemers. De uitnodiging met deelnamelink krijg je een dag voor de bijeenkomst. Als er onvoldoende deelnemers zijn, gaat de bijeenkomst niet oor: dat hoor je zo snel mogelijk na de uiterste inschrijfdatum.ÂAfmelden en vragen: mail@caleidoscoop.nl.
Vrijblijvend kennismaken
Je bent van harte welkom als je geen lid bent: je kunt twee keer vrijblijvend meedoen. Wil je vaker deelnemen? Dan vragen we je om lid te worden van de vereniging. Zo help je het mogelijk (blijven) maken van gespreksgroepen en andere activiteiten.
Zorgen voor jezelf
De eerste keren deelnemen aan een lotgenotengroep: bijna iedereen vindt dat spannend. Je bent, inclusief eventuele spanning en twijfel, welkom zoals je bent. We vinden het wel belangrijk dat je weet dat deelname allerlei onverwachte gevoelens kan oproepen, zowel tijdens als na afloop van de bijeenkomst. Ook – of soms juist – als je opeens herkenning vindt, en een plek waar je je begrepen voelt.
We nodigen je dan ook uit om voor jezelf te zorgen. Eerder weggaan of even de bijeenkomst verlaten is altijd oké. Voor sommige mensen helpt het om hun handen bezig te kunnen houden of om te zorgen dat je wat lekkers te drinken klaar hebt staan. Of om te zorgen dat ze na afloop bijvoorbeeld een stuk kunnen gaan wandelen of juist hun favoriete serie opzetten.
Wanneer is een lotgenotenbijeenkomst niet geschikt?
Als je in crisis bent, zijn de groepsbijeenkomsten niet geschikt. Of als je op zoek bent naar een classificatie/diagnose, therapie of begeleiding. Ook gaan we niet op eventuele traumatische ervaringen. De basis van onze activiteiten is gelijkwaardigheid.
Huisregels en voorstelstukjes
We hebben huisregels en achtergrondinformatie die gelden voor deelname aan onze groepen. We gaan er van uit dat je voldoende in staat bent voor jezelf te zorgen om veilig deel te kunnen nemen.
De online bijeenkomsten vinden plaats via Teams. De deelnamelink ontvang je minimaal één dag voor de bijeenkomst per mail. Omdat de bijeenkomsten vertrouwelijk zijn, is het nodig dat je camera werkt en aan staat. En dat je er voor zorgt dat anderen niet mee kunnen luisteren of kijken met het groepsgesprek.
Voor bijeenkomsten op locatie sturen we je het exacte adres ongeveer een week voor de bijeenkomst. We zetten dat adres niet op de site vanwege het vertrouwelijke karakter van de groep.
We voeren geen individueel kennismakingsgesprek, maar werken met een aanmeldformulier waarbij we graag meer van je willen weten. Ze weten we wie deelneemt en dat we je kunnen bereiken als dat nodig is. Voor jouw veiligheid, die van andere deelnemers en van de vrijwilligers die de groep begeleiden. In de mail die je voorafgaand aan de bijeenkomst krijgt, zetten we de verzamelde voorstelstukjes. Zo zorgen we samen voor meer voorspelbaarheid en openheid.
Aanmelden lotgenoten- of naastenbijeenkomst
"*" geeft vereiste velden aan


